Ja vēl salīdzinoši nesenā pagātnē grāmatas drukāja tikai ofseta tehnoloģijā, tad tagad arvien vairāk grāmatas tiek drukātas digitāli. Digitālā drukas tehnoloģija strauji attīstās un arvien pārliecinošāk iekaro savas pozīcijas grāmatu drukas tirgū. Nedomāju, ka būtu pārspīlēti apgalvot, ka pavisam drīz digitālās drukas tehnoloģija būs dominējošā tehnoloģija kurā drukās grāmatas. Zemāk esam pamēģinājuši apkopot iemeslus kāpēc grāmatu digitālā druka ir izdevīgāka par ofsetā drukātām grāmatām.

Drukas kvalitāte

Sen jau pagājuši tie laiki, kad grāmatu druka izmantojot digitālās drukas iekārtas bija salīdzinoši zemas kvalitātes. Digitālās drukas kvalitāte ir salīdzināma ar ierasto ofseta drukas kvalitāti un reizēm pat to pārspēj.

Grāmata vienā eksemplārā

Grāmatu digitālās drukas lielākā priekšrocība – nav ierobežojumu drukājamo grāmatu eksemplāru skaitam. Lai arī tas izklausās neticami, bet grāmata vienā eksemplārā ir iespējama!. Arī ja tā ir viena cietā sējuma grāmata, vai ekskluzīva grāmata, arī to ir iespējams izdrukāt un iesiet vienā eksemplārā.

Signāleksemplārs

Viena no grāmatu digitālās drukas priekšrocībām ir iespēja izgatavot vienu vai dažus grāmatas signāleksemplārus. Pirms akceptēt paraugu un palaist visu tirāžu ražošanā, ir iespēja aptaustīt un izšķirstīt pilnībā gatavu grāmatu, ieraudzīt kļūdas un nepilnības, ko citādi grūti pamanīt un tās izlabot.

Tirgus pētījums

Dažus grāmatas eksemplārus digitālajā drukā iespiež, lai pārbaudītu, piemēram, kāda ir tirgus reakcija uz vienu vai otru dizaina vāku, kurš vairāk uzrunā, kuru vieglāk pamanīt. Tāpat var pārbaudīt arī citus grāmatas noformējuma elementus.

Nav noliktavas vai “grāmata pēc pieprasījuma”

Vēl viena grāmatu digitālās drukas patīkama īpašība – nav jāuztur grāmatu noliktava. Atkrīt visi ar to saistītie izdevumi – noliktavas telpu īre, uzskaites izmaksas, darbinieku izmaksas, kā arī nav jādoma par grāmatu izpārdošanām. Vienmēr ir iespējams nodrukāt tieši nepieciešamo grāmatu skaitu un nevienu pašu lieku.

Nebeidzams grāmatas dzīves cikls

Pat ja kāds izvēlēsies iegādāties grāmatu kaut pēc 10 gadiem, tā vienmēr būs pieejam. Atliks tikai atrast attiecīgos failus un digitāli nodrukāt grāmatu vienā vai vairākos eksemplāros. Nekāda nenosegtā tirgus pieprasījuma!

Personalizācija

Pārsteidz grāmatas saņēmēju! Iedrukā grāmatā tam personīgu veltījumu, vai arī galveno varoni nosauc viņa vārdā. Arī tas ir iespējams drukājot grāmatu izmantojot digitālās tehnoloģijas!

Grāmatu druka ierobežotam lasītāju skaitam

Grāmatu druka izmantojot digitālās tehnoloģijas dod iespēju grāmatas formātā pārvērst stāstu, kas ir ļoti svarīgs, ar augstu pievienoto vērtību, bet tikai nelielam cilvēku lokam, piem., kādas dzimtas vēsturi, vai cilvēka biogrāfiju. Kāpēc gan nepārsteigt radiniekus un neuzdāvināt tiem dzimtas locekļu stāstus? Tāda grāmata noteikti paliks paaudzēs un palīdzēs saglabāt atmiņas.

drukatavalogo