IZDOT SAVU GRĀMATU

Lielākajai daļai cilvēku kādā dzīves posmā noteikti ir ienākusi prātā doma uzrakstīt un izdot savu grāmatu – vienalga, vai tas būtu mīlas stāsts, kriminālromāns, filozofiskas pārdomas par pasauli, bērnības atmiņas vai iespēja dalīties ar zinātniskā darbā gūtajām atziņām –, taču daudzus vienmēr atturējusi doma, ka savas grāmatas izdošana ir ļoti dārga. Tā gluži nav! SIA „Drukātava” ir uzņēmums, kas ikvienam piedāvā nodrukāt savu grāmatu pavisam īsā laikā un par saprātīgu cenu. Mēs saviem klientiem nepieprasām drukāt grāmatas milzīgās tirāžās, tieši otrādi – jūsu grāmatu varam izdot pat vienā eksemplārā.

SIA „Drukātava” grāmatu iespiešanai izmanto tehnoloģijas, kas ļauj nodrukāt gan vienu, gan pāris simtus grāmatas eksemplāru par tik tiešām zemu, nemainīgu un konkurētspējīgu viena eksemplāra cenu. Viss, kas klientam nepieciešams, lai grāmatu iespiestu, ir sagatavot PDF failu.

Kā izdot grāmatu

Lai izdotu kvalitatīvu grāmatu, jums:

 • protams, jāuzraksta teksts;
 • teksts literāri jārediģē;
 • jāizveido teksta makets drukāšanai;
 • jāizveido grāmatas dizains (lappuses, vāks);
 • jānodrukā grāmata nepieciešamo eksemplāru skaitā

No šiem pieciem soļiem, kas nepieciešami, lai ieceri realizētu, klienta lielākais darbs ir radīt grāmatas tekstu, un tas, protams, var būt par it visu, ko vien sirds kāro. Savukārt pārējos četrus soļus spert talkā nāksim mēs. Ja klients vēlas, mēs varam nodrošināt arī teksta rediģēšanu, ko veiks profesionāls korektors, kā arī piedāvājam izveidot grāmatas maketu un dizainu – gan vākam, gan grāmatas lappusēm. Protams, ja jūtaties pietiekami spējīgs, grāmatas rediģēšanu un dizaina izstrādi varat veikt pats un iesniegt mums jau gatavu failu. Kā pareizi sagatavot failu, varat izlasīt šeit.

Kad grāmatas teksts ir izrediģēts, izveidots tās makets un dizains, nepieciešamais eksemplāru skaits ātri vien tiks nodrukāts. Savā darbā izmantojam tikai modernākās digitālās drukas tehnoloģijas, līdz ar to garantējam nevainojamas kvalitātes grāmatu tieši tik eksemplāros, cik nepieciešams.

Svarīgi piebilst: jūsu darbs tiks saglabāts mūsu arhīvos, un, ja būs nepieciešams nodrukāt papildus kaut dažus eksemplārus, mēs to labprāt paveiksim, tāpat darba nākamajos eksemplāros varēsiet veikt korekcijas. Līdz ar to jūsu grāmatas satura mūžs nebeigsies līdz ar pirmā eksemplāra nodrukāšanu, grāmata būs dzīva un mainīga, kamēr vien pats vēlēsieties mainīt tās saturu. Īpaši svarīgi tas ir zinātniskajai literatūrai – tas dos iespēju grāmatai būt aktuālai atbilstoši jaunākajiem atklājumiem pasaulē, pētnieku atzinumiem vai notikumiem attiecīgajā jomā.

Otra svarīgā lieta: ja nespējat precīzi prognozēt pieprasījumu pēc savas grāmatas, nepieciešamo eksemplāru skaitu (kaut vienu!) mēs izgatavosim īsā laika posmā, kaut uzreiz pēc tam, kad kāds būs izteicis vēlēšanos iegādāties jūsu grāmatu. Tas nozīmē, ka visa jūsu grāmatas tirāža vienmēr būs pārdota un liekie eksemplāri neiegulsies noliktavās, precīzāk sakot – „noliktavā” būs tikai drukas fails, no kura grāmata tiks nodrukāta, tiklīdz kāds to vēlēsies iegādāties.

Cik izmaksā izdot savu grāmatu?

Grāmatas izdošanas izmaksas ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, tostarp klienta individuālajām vēlmēm attiecībā uz grāmatas stilu.

Svarīgākie kritēriji, kas jāņem vērā, rēķinot grāmatas izmaksas:

 • apjoms (lappušu skaits, grāmatas formāts);
 • satura raksturlielumi (grāmatu, kurā ir tikai teksts, sagatavot un nodrukāt ir daudz vienkāršāk nekā bilžu/ilustrāciju grāmatu);
 • klienta individuālās vēlmes (izvēlētie dizaina elementi, atšķirīgs makets katrai lapai u.c.);
 • vāka veids (iespējami gan mīkstie, gan cietie vāki, tāpat jāatceras, ka vienkārša dizaina vāks būs lētāks nekā sarežģīts vāka dizains);
 • eksemplāru skaits;
 • lappušu krāsainība;
 • izvēlētā papīra raksturlielumi;
 • iesiešanas veids.

Varētu šķist, ka visi šie faktori kopā veido samērā iespaidīgu summu, taču tā nebūt nav, jo mēs piedāvājam dažādas iespējas, kā grāmatas iespiešanu padarīt pēc iespējas izdevīgāku, lētāku un pieejamu ikvienam.

Nepamēģināsi – neuzzināsi!

Tā kā daudzo darba gadu laikā SIA „Drukātava” izveidojies ļoti plašs kontaktu loks, varam piedāvāt atbalstu jūsu grāmatas tālākai popularizēšanai. Ja jūsu iesniegtais materiāls būs patiesi augstvērtīgs un iespaidīgs un mēs tajā saskatīsim komerciālas iespējas, pastāv iespēja, ka visas izmaksas segs SIA „Drukātava”, kā arī apsvērsim iespēju grāmatu popularizēt. Šā iemesla dēļ vēlreiz jāuzsver sen zināmais teiciens: ja nepamēģināsi, tad neuzzināsi! Jo, tikai laižot savu darbu pasaulē, iespējams saprast, cik liels talants jums patiesībā piemīt.