Grāmatu dizaina elementi

Nereti ar vienkāršu grāmatas vāku šķiet par maz, gribas izcelt kādu tā elementu, padarīt to interesantāku, uzmanību piesaistošāku. Lai to izdarītu ir vairāki grāmatu dizaina elementi, kurus varam piedāvāt.

Kongrēvs

Kongrēvs ir brīvas  formas iespiedums grāmatas vākā. Parasti ar kongrēvu izceļ grāmatas nosaukumu, kādu īpāšu elementu uz grāmatas vāka.

Folija

Uz grāmatas vāka  var  uzspiest dažādas krāsas foliju. Visizplatītākās un klasiskākās ir zelta un sudraba folijas, bet tā var būt gandrīz jebkurā krāsā. Grāmatu ar uzspiestu foliju noteikti ievēros!

UV daļēja lakošana

UV daļēja lakošana ir veids kā izcelt atsevišķus grāmatas vāka elementus, bet tas nav tik uzkrītošs kā folija. Daļēja lakošana veido interesantu gaismas un atspīduma spēli uz grāmatas vāka, kad, piem., uz spīdīga lamināta kāds elements ir pārklāts ar matētu laku vai otrādi.

Rievota muguriņa

Rievota muguriņa noteikti atstās ļoti dārgas un patiesi vērtīgas grāmatas iespaidu! Rievota muguriņa ir klasisku grāmatu iezīme, kas asociējas ar kaut ko senu un vērtīgu. Tādu grāmatu pamanīs pat tad, ja tā būs ielikta plauktā starp daudzām citām grāmatām.

Ietonēti grāmatu sāni

Dizaina elements, kas nav sevišķi izplatīts, bet iedod grāmatai īpašu akcentu! Vai nav skaisti, ja grāmatas sāni ir tādā pašā tonī kā grāmatas vāki, vai tiem pieskaņoti?

Grāmatzīme vai šķirlente

Šķirlente cietā sējuma grāmatai dod ne tikai pabeigtības sajūtu, bet arī tai ir visnotaļ praktisks pielietojums. Paņemot rokā grāmatu ar šķirlenti, šķiet, ka izdevējs ir nopietni piestrādājis, lai grāmata lasītājam patiktu!

Greznumlenta

Greznumlenta ir cieta sējuma grāmatu neatņemama sastāvdaļo, ko pat grūti nosaukt par īpašu dizaina elementu. Lai arī tehniski grāmata var pastāvēt bez tās, vai ir sanācis kādu tādu grāmatu ieraudzīt?

Ja ar to par maz

Ja ar visu iepriekš aprakstīto ir par maz, varam piedāvāt izveidot īpašu, ekskluzīvu grāmatu. Darbs pie tādas grāmatas ir ilgs un sarežģīts, bet iespējams ir gandrīz viss. Varam piedāvāt gan dabīgas ādas vākus, gan iestrādāt vākā dažādus elementus, arī no dabīgā koka, varam izveidot īpašu kastīti grāmatai.  Ļaujiet vaļu savai fantāzijai un mēs to pamēģināsim realizēt dzīvē! Iedomājieties  cik fantastiski izskatīties grāmata kurai ir dabīgi ādas vāki, folija uzspiesta uz vāka, rievota muguriņa un ietonēti grāmatu sāni!