Grāmatu iesiešanas veidi

Vispopulārākie grāmatu iesiešanas veidi ir grāmata mīkstajos vākos un grāmata cietajos vākos, bet tie nav vienīgie. Ir vairāki citi mazāk zināmi grāmatu iesiešanas veidi, kurus varam piedāvāt, piem, grāmata ar vaļēju muguriņu, vai ekskluzīva grāmata.

Grāmata mīkstajos vākos

Neapšaubāmi izplatītākais grāmatu iesiešanas veids. Digitāli nodrukāt grāmatu mīkstajos vākos ir salīdzinoši vienkārši, ātri un lēti. Pievilcīgāku to iespējams padarīt ar relejfspiedi, foliju, vai ar dažāda veida laminātiem.

Grāmata mīkstajos vākos, soft cover book

Grāmata mīkstajos vākos ar atlokiem

Grāmatas atloki tiem izmantoti, lai nodrukātu uz tiem kādu papildus informāciju par pašu autoru, grāmatas tapšanu, vai kādu citu informāciju, kurai viena vai otra iemesla dēļ neatradās vieta pašā grāmatā.  Arī pati nodrukātā grāmata izskatās prestižāk.

Grāmata mīkstajos vākos ar atlokiem, soft cover book with flaps

Skavota brošūra

Ja lappuses, kas jāiesien mīkstajos vākos nav vairāk par 48, tad vislabāk tās iesiet saskavojot ar divām skavām un iegūstot skaistu skavotu brošūru.

skavota brošūra, broschure

Grāmata cietajos vākos

Grāmatas cietajos vākos ir klasisks grāmatu iesiešanas veids.  Tās ir daudz izturīgākas par mīkstā sējuma grāmatām, daudz izskatīgākas, bet arī daudz dārgākas un ar garākiem izgatavošanas termiņiem. Izgatavojam arī ekskluzīva iesējuma cietā sējuma grāmatas.,  piem iesietas dabīgā ādā.

Grāmata cietajos vākos, hard cover book

Grāmata cietajos vākos ar apvāku

Cietā sējuma apvāks ne tikai pasargā grāmatas īsto vāku no nobružāšanās, bet arī tiek izmantots papildus informācijas  nodrukāšanai. Tā var būt visdažādākā informācija gan par autoru, gan grāmatu, gan izdevēju.

Grāmata cietajos vākos ar apvāku, hard cover book with dust cover

Grāmata ar vaļēju muguriņu

Grāmata ar vaļēju muguriņu ir līdzīga cietā sējuma grāmatai, bet, dizainisku apsvērumu dēļ, tās muguriņa ir atstāta vaļā tā, ka var redzēt diegus.

vaļēja muguriņa, open spine

Grāmata iesieta ar metāla spirāli

Grāmatu iesien spirālē gadījumoos, kad ar to ir daudz jāstrādā un ir ērti to pilnībā atšķirt un iepriekšējās lapas nolocīt aizmugurē. Ar spirāli tiek iesieti dažādi noteicēji, dažādi izdales materiāli. Gandrīz vienmēr šādi iesietu grāmatu praktiskajam pielietojumam un saturam ir daudz lielāka nozīme par tās dizainu.

Grāmata ar “flexi” vākiem

Grāmata ar “flexi” ir kaut kas pa vidu starp mīkstā sējuma grāmatu un cietā sējuma grāmatu. Lai arī grāmatas vākos ir ielīmēts daudz plānāks vienlaidus kartons, un vāks nav tisk biezs un ciets kā cietā sējuma grāmatai, tās izgatavošanas process  daudz neatšķiras no cietā sējuma izgatavošanas.

Ekskluzīvas grāmatas

Grāmatas ar ādas vai cita ekskluzīva materiāla vākiem, ar koka elementiem uz vāka, ar rievojumu uz muguriņas, grāmatas  ar ekskluzīvu iekšlapu papīru, ar orģināliem zīmējumiem, grāmatas kastītē, u.t.t. Gandrīz jebkura Jūsu vēlme ir realizējama. Jūs nosapņojiet, mēs uztaisīsim!

ekskluzīvas grāmatas, exclusive book