Kā pašam izdot savu grāmatu

LĪDZ IESPIESTAI GRĀMATAI TIKAI PĀRIS SOĻU

Kādā dzīves posmā lielai daļai sabiedrības noteikti ir ienākusi prātā doma uzrakstīt grāmatu – vienalga, vai tas ir mīlas stāsts, kriminālromāns, filozofiskas domas par pasauli, bērnības atmiņas vai iespēja dalīties ar savām zinātniskajā darbā gūtajām atziņām Vienmēr šķiet, ka savas grāmatas izdošana ir samērā dārga, taču tā gluži nav. SIA „Drukātava” ir vieta, kur savu grāmatu varat nodrukāt pavisam īsā laikā un par saprātīgām cenām. Mēs saviem klientiem neliekam drukāt grāmatas milzīgās tirāžās, bet tieši otrādi, grāmatu var izdot pat vienā eksemplārā.

Ņemot vērā tehnoloģiju, kas tiek izmantota grāmatu drukā, mēs varam nodrukāt no vienas līdz pāris simtiem grāmatu par tik tiešām zemu, nemainīgu un konkurētspējīgu viena eksemplāra cenu. Viss, kas klientam nepieciešams, lai grāmatu iespiestu, ir vien sagatavots PDF fails.

Lai izdotu kvalitatīvu grāmatu, jums :

 • Jāuzraksta grāmatas teksts;
 • Teksts literāri jārediģē;
 • Jāizveido teksta makets drukāšanai;
 • Jāizveido grāmatas dizains (lappuses, vāks)
 • Jānodrukā grāmata nepieciešamo eksemplāru skaitā

No pieciem vienkāršākajiem soļiem klienta lielākais darbs ir tikai grāmatas teksts, kurā, protams, var rakstīt, ko vien sirds kāro. Savukārt pie pārējiem četriem soļiem talkā nākam mēs. Ja klients vēlas, mēs varam nodrošināt arī sākotnējā teksta rediģēšanu, ko izpilda profesionāls korektors, kā arī piedāvājam izveidot grāmatas maketu un dizainu – gan vākam, gan grāmatas lappusēm. Protams, ja jūtaties pietiekoši spējīgs, grāmatas dizainu varat veidot pats un iesniegt mums jau gatavu failu.

Kad grāmatas teksts izrediģēts, izveidots makets un dizains, šīs grāmatas nepieciešamajā skaitā ātri vien tiek nodrukātas. Savā darbā izmantojam tikai modernākās digitālās drukas tehnoloģijas, līdz ar to garantējot nevainojamas kvalitātes grāmatas tieši tik eksemplāros, cik nepieciešams.

Svarīgi – radītais darbs vienmēr paliks mūsu arhīvos un, ja būs nepieciešamība nodrukāt papildus kaut dažus eksemplārus, mēs to labprāt paveiksim, tāpat darba nākamajos eksemplāros būs iespēja veikt korekcijas. Līdz ar to jūsu grāmatas satura mūžs nebeigsies līdz ar pirmā eksemplāra nodrukāšanu, grāmata būs dzīva un mainīga, kamēr pats vēlēsieties mainīt tās saturu. Un tas ir īpaši svarīgi zinātniskajai literatūrai – tas dos iespēju grāmatai būt aktuālai atbilstoši jaunākajiem atklājumiem pasaulē, pētnieku atzinumiem vai notikumiem attiecīgajā jomā.

Otra svarīgā lieta – ja nespējat precīzi prognozēt pieprasījumu pēc savas grāmatas, mēs nepieciešamo eksemplāru skaitu (kaut vienu!) spējam izgatavot īsā laika posmā jeb pēc tam, kad kāds ir izteicis vēlēšanos iegādāties grāmatu. Un tas nozīmē – visa grāmatas tirāža vienmēr būs pārdota un liekie eksemplāri neiegulsies noliktavās, precīzāk sakot – noliktavā būs tikai drukas fails, no kura grāmata tiks nodrukāta, kad kāds to vēlēsies iegādāties.

 

CIK MAKSĀ GRĀMATAS IZDOŠANA?

Grāmatas izdošanas izmaksas ir atkarīgas no dažādiem faktoriem, atkarībā no katra klienta vēlmēm attiecībā uz grāmatas stilu.

Svarīgākie kritēriji, kas jāņem vērā, rēķinot grāmatas izmaksas:

 • Grāmatas apjoms (lappušu skaits, grāmatas formāts);
 • Grāmatas satura raksturlielumi(grāmatu ar tekstu ir daudz vienkāršāk sagatavot un nodrukāt nekā bilžu/ ilustrāciju grāmatu);;
 • Individuālās klienta vēlmes (izvēlētie dizaina elementi, atšķirīgs makets katrai lapai u.c.)
 • Grāmatas vāka veids (iespējami gan mīkstie, gan cietie vāki, tāpat jāatceras, ka lētāk būs vienkārša dizaina vāks, nekā sarežģīts vāka dizains);
 • Grāmatas eksemplāru skaits;
 • Grāmatas lappušu krāsainība;
 • Izvēlētā papīra raksturlielumi;
 • Iesiešanas veids.

Varētu šķist, ka visi šie faktori kopā veido samērā iespaidīgu summu, taču tā nebūt nav, jo mēs piedāvājam dažādas iespējas, kā grāmatu iespiešanu padarīt pēc iespējas izdevīgāku, lētāku un pieejamu ikvienam.

 

NEPAMĒĢINĀSI, NEZINĀSI

Svarīgi arī atcerēties, ka mums ir milzīgs kontaktu loks, līdz ar to varam piedāvāt atbalstu grāmatas tālākai popularizēšanai. Pirmkārt, gadījumā, ja jūsu iesniegtā grāmata būs patiesi augstvērtīgs, iespaidīgs darbs un mēs tajā saskatīsim komerciālas iespējas, pastāv iespēja, ka visas izmaksas segsim mēs, kā arī apsvērsim iespēju grāmatu popularizēt. Šī iemesla dēļ vēlreiz jāuzsver nu jau sen zināmais teiciens „Ja nepamēģināsi, tad neuzzināsi!”, jo, tikai laižot savu darbu pasaulē, iespējams saprast, cik liels talants jums patiesībā piemīt.