Izglāb manuskriptu

IZGLĀB MANUSKRIPTU!

Zināšanas ir spēks, bet par patiesu spēku tās kļūst, ja tās var nodot tālāk.

Akcija “Izglāb manuskriptu” radīta, lai vienotā sērijā “Mācību un zinātniskā literatūra” apkopotu darbus, kas ir uzrakstīti, taču nav ieraudzījuši dienasgaismu grāmatas formātā. Jo – būsim godīgi – vēl joprojām ir jomas, kurās latviešu valodā profesionālās literatūras faktiski nav vai tā ir novecojusi, bet jaunas grāmatas netiek izdotas finansējuma trūkuma dēļ.

Akcijas nosaukumam ir nepārprotama saistība ar Mihaila Bulgakova rakstīto, ka manuskripti nedeg. Taču no tajos apkopotajām zināšanām nav lielas jēgas, ja manuskripti ir iegūluši autoru atvilktnēs. Tāpēc mēs vēlētos izdot grāmatas pat, iespējams, ļoti šauram interesentu lokam, izmantojot mūsdienu digitālās tehnoloģijas, kas ļauj nodrukāt dažus grāmatas eksemplārus par tikpat zemu viena eksemplāra cenu kā daudzu simtu metienu.

Protams, mēs esam atvērti sadarbībai arī ar citu žanru autoriem, ne tikai zinātniskās literatūras apzināšanā, un pat daļēji vai pilnīgi finansēt to izdošanu. Autori ir aicināti iesūtīt savus darbus, izmantojot kontaktu sadaļu šajā lapā, vai caur sociālajiem tīkliem (linki lapas augšpusē).